niedziela, 14 lipiec 2019 11:28

Wioska Świętego Mikołaja w Laponii część 2

Udane Święta w Laponii Udane Święta w Laponii

Nasza przygoda w Laponii to niezapomniany czas dla każdego członka naszej rodziny. W tym również Felka- pieska, który został na wakacje u moich rodziców.

To jego pierwsze święta bez nas, ale ze zdjęć jakie otrzymywaliśmy mieliśmy pewność, że nasz piesek jest w dobrych rękach. Kasia ciągle podziwiała niebieskie oczka Husky, a Marcel nie mógł wyjść z podziwu ilości reniferów, jakie mógł obserwować każdego dnia.

Magiczna Wioska Świętego Mikołaja

Siedziba Świętego Mikołaja była dla nas łaskawa pod względem pogody i możliwości, jakie oferowała. Magia tego miejsca nie jest do opisania żadnymi słowami! To, jak wiele atrakcji przygotowała dla nas legendarna i znana na całym świecie wioska Świętego Mikołaja to poezja! Całość małego parku rozrywki (którym w zasadzie wioska jest) prezentuje się niezwykle uroczo i pięknie! Nie brakuje tu atrakcji w postaci ukochanych zwierzątek naszych urwisów, a także różnorodnych miejsc, gdzie możesz spędzić rodzinnie czas.

Piękno Finlandii i atmosfera Świąt Bożego Narodzenia

Wszelkiego rodzaju cudowne sklepiki z pamiątkami i lokalnymi produktami, kawiarnie, lodowa restauracja, czy zjeżdżalnia robią wrażenie na wszystkich bez względu na wiek. Trudno opisać każdy poszczególny element. My byliśmy tak zachwyceni, że z naszych Świąt Bożego Narodzenia w Laponii przywieźliśmy tylko nieliczne zdjęcia. Pozostały czas zwiedzaliśmy i po prostu cieszyliśmy się sobą.

Stolica regionu Laponia

Nasze miejsce hotelowe to prawdziwy raj. Nie brakuje takich urozmaiceń jak sauna, własny taras. Jeśli obawiasz się, że w wiosce Świętego Mikołaja nie znajdziesz kontaktu z rzeczywistością, rozwiewamy Twoje wątpliwości. Dużo znajomych pytało nas się po powrocie, jak naprawdę wygląda Laponia?

Hotel w Laponii

Nam bardzo się podobało, a dodatkowo trafiliśmy do bardzo dobrego hotelu. Serwowano nam pyszne dania w postaci śniadania, lunchu, kolacji, bufetu i popołudniowej przekąski. Każdego dnia nie brakowało czasu, siły i chęci do wspólnej zabawy i niemal nieograniczonego zwiedzania.

Poczuj klimat Finlandii

Najważniejszym elementem podróży był jednak sam klimat i doskonała atmosfera tego miejsca. Trudno wrócić do szarej rzeczywistości po okresie spędzonym w miejscu tak bajkowym i magicznym.

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 październik 2019 12:06
Cookies policy
Skontaktuj się