środa, 17 sierpień 2022 18:23

Materac 120x220 cm, bardzo twardy, dla kogo?

materace na wymiar 120x220cm materace na wymiar 120x220cm pixabay

Wybór materaca o odpowiedniej twardości wpływa nie tylko na komfort snu i  dobre samopoczucie, ale przede wszystkim na stan zdrowia i właściwą postawę ciała.

Powierzchnia do snu powinna być dobrana odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Zatem warto skupić się na wadze ciała i przyzwyczajeniach, tym bardziej kiedy materac 120x220 cm przeznaczony jest dla jednej osoby. Wybierając twardy materac, warto wziąć pod uwagę, z jakich materiałów jest on wykonany. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów materacy o różnych właściwościach.

Surowce nadające twardość powierzchni w materacu 120x220 cm.

Kokos, końskie włosie czy trawa morska, to surowce utwardzające, których wykorzystanie generuje powierzchnie do snu o stopniu twardym i bardzo twardym. Produkt użyty w pojedynczej warstwie generuje twardą stronę materaca, a w konfiguracji dwóch dowolnych lub tych samych już bardzo twarde. Wszystkie wymienione wyżej surowce są pozyskiwane z naturalnych surowców, mocno sprasowane i utwardzone, dodatkowo lateksowane. Szeroki wybór materaców o wymierze 120x220 cm można znaleźć na stronie https://sennes.pl/materace-na-wymiar-120x220-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

Bardzo twardy materac, czy faktycznie jest taki potrzebny?

Z punktu widzenia producentów materacy wyróżnia się kilka stopni twardości.

H 1 – materac miękki, który jest przeznaczony dla osób o masie do 60 kilogramów,

H 2 – materac średnio twardy, dla użytkowników o masie do 1000 kilogramów,

H 3 – materac twardy, optymalne dla osób o masie między 1000 a 110 kilogramów,

H 4 – materac bardzo twardy, najlepszy dla użytkowników ważących powyżej 120 kilogramów.

Dostępne konstrukcje sprężynowe.

Producenci materacy mają możliwość wykorzystać konstrukcje pocket, multiopocket i bonel. Każda z tych ma inną ilość sprężyn o innej średnicy, co ma przełożenie na komfort, wytrzymałość całego materaca. Najbardziej wytrzymałą i polecana dla osób z wyższą waga jest multipocket. Jest to konstrukcja zbudowana z walcowatych sprężyn o małej średnicy (510 szt/m2), gdzie każda z nich umieszczona jest w osobnej kieszeni. Materac na takiej konstrukcji zyskuje mocną i zwartą formę, bardzo wytrzymałą. Drugą dostępną wersją sprężyn są tzw pocket. Tak samo są umieszczone w osobnych kieszeniach jednak ich średnica jest większa, a ilość sprężyn mniejsza (262szt/m2). Obydwie opisane konstrukcje pracują punktowo pod naciskiem, konstrukcja jest bardzo cicha, co zwiększa komfort użytkowania. Ostatnim rodzajem konstrukcji podtrzymujących jest bonel, który poprzez połączenia sprężyn drutem, jest słyszalny. Sprężyny są większe, nie tworzą mocnego podparcia. Jest to najrzadziej wybierana konstrukcja.

Gdzie kupić dobry materac o powierzchni bardzo twardej?

Można by pomyśleć, że jest duża dostępność materacy na rynku. Wcale to nie prawda zwłaszcza jeśli potrzebujemy materaca o niestandardowym wymiarze. Jest jednak sklep internetowy pod nazwą sennes.pl, który oprócz ogromnej ilości modeli, ma także nieograniczone możliwości jeśli chodzi o rozmiary. Sklep ten daje klientowi pełną dowolność konfigurowania surowców, tak by mógł wybrać tylko te odpowiednie do jego potrzeb. Sklep internetowy jest przygotowany w taki sposób, by każdy klient, nawet ten z minimalną wiedzą na temat surowców i modeli mógł odnaleźć się pośród oferty.

Ostatnio zmieniany czwartek, 18 sierpień 2022 09:22
Cookies policy
Skontaktuj się