czwartek, 23 czerwiec 2022 12:02

Jak dbać o parkiet?

mop z funkcją odkurzania mop z funkcją odkurzania pixabay

Mycie oraz zamiatanie podłogi potrafi pochłonąć dużo czasu, a zwłaszcza wtedy, gdy powierzchnia jest duża. Czynność ta przez wiele osób nie jest zbyt chętnie wykonywana. Aby czyszczenie podłogi było przyjemne warto wyposażyć się w odpowiednie środki oraz akcesoria do czyszczenia. Czym oraz jak czyścić parkiet?

 

Jak czyścić drewniane podłogi?

Drewno to trwały i wytrzymały materiał, który jest powszechnie wykorzystywany do tworzenia podłóg. Taka powierzchnia potrafi zachować elegancki wygląd przez bardzo długi czas, tylko wtedy, gdy jest odpowiednio czyszczona oraz pielęgnowana. Jak zatem zadbać o parkiet, aby błyszczał on każdego dnia oraz pięknie i estetycznie się prezentował?

W tym celu warto postawić na profesjonalne preparaty do czyszczenia i pielęgnacji drewna, na przykład płyn do podłóg lakierowanych. Właściwa pielęgnacja drewnianej podłogi to nie tylko mycie z użyciem odpowiedniego preparatu. Bardzo ważne jest również to, aby ją regularnie odkurzać. Dzięki, wykonywaniu tej czynności, można skutecznie chronić powłoki zabezpieczające surowe drewno przed ewentualnym uszkodzeniem oraz zniszczeniem. Wnoszone na podeszwach obuwia do wnętrza mieszkania drobiny piasku działają jak papier ścierny. Potrafią one naruszać, ścierać oraz uszkadzać lakier każdego parkietu. Bardzo ważne jest zatem to, aby tego typu zabrudzenia usuwać przy użyciu szczotki z miękkim włosiem. Obecnie w wielu sklepach są powszechnie dostępne specjalne szczotki przeznaczone do odkurzania parkietu, które w przeciwieństwie do akcesoriów służących do zbierania nieczystości z wykładzin czy dywanów nie są wyposażone w kółka, które to mogłyby zarysować podłogę.

Warto pamiętać o tym, że drewniany parkiet nie jest litą, zwartą konstrukcją, tylko systemem połączonych ze sobą desek. Bardzo ważne jest to, aby nie dopuszczać do przedostawania się kropelek wody w te połączenia, gdyż wówczas może dojść do zawilgoceń oraz pęcznienia drewna. Do mycia parkietu doskonale nadaje się bezprzewodowy mop parowy.

Nowoczesny mop automatyczny a idealnie czysty parkiet

Obecnie wybór sprzętu służącego do utrzymania w idealnej czystości drewnianych podłóg jest na rynku przeogromny. Bardzo dobrym wyborem jest mop z funkcją odkurzania. Sprzęt ten jest doskonałym wyborem dla tych wszystkich pań domu, które cenią sobie swój czas oraz idealnie czystą, błyszczącą podłogę. Ten uniwersalny sprzęt służy do zamiatania, mycia, czyszczenia, wycierania oraz suszenia podłogi. Z Hizero Bionic Mopem można szybko, sprawnie oraz bez zbędnego wysiłku wyczyścić każdą, nawet mocno zabrudzoną podłogę. Jego obsługa jest intuicyjna, a sprzątanie z nim jest zawsze ogromną przyjemnością.

Ostatnio zmieniany środa, 06 lipiec 2022 12:07
Cookies policy
Skontaktuj się