środa, 24 kwiecień 2024 17:08

Trwa poszukiwanie żołnierza w Gdańsku

Dziś 24 kwietnia w Gdańsku na Westerplatte doszło do alarmującego zdarzenia. Podczas wojskowych ćwiczeń nurkowych jeden z uczestników, żołnierz wojsk specjalnych, niespodziewanie zaginął. Akcja ratunkowa rozpoczęła się niezwłocznie po zauważeniu jego nieobecności na powierzchni wody.

wtorek, 23 kwiecień 2024 17:16

Agresywny pasażer na lotnisku w Gdańsku

Lotnisko w Gdańsku było świadkiem niecodziennego incydentu, kiedy to 60-letni obywatel Rosji, będący pod wpływem alkoholu, wywołał awanturę i stał się zagrożeniem dla innych pasażerów oraz personelu lotniska. Z powodu jego agresywnego zachowania i nietrzeźwości, funkcjonariusze Straży Granicznej podjęli decyzję o nie wpuszczeniu mężczyzny na pokład samolotu, który miał odlecieć do Dortmundu.

poniedziałek, 22 kwiecień 2024 17:23

Nietypowy incydent na plaży w Gdańsku

34-letni obywatel Gruzji wjechał samochodem na plażę w Jelitkowie, czym spowodował znaczne uszkodzenia infrastruktury i otrzymał wysokie kary finansowe oraz punkty karne. To zdarzenie, które miało miejsce w Gdańsku, przyciągnęło uwagę lokalnych służb i mieszkańców.

niedziela, 21 kwiecień 2024 09:35

Licealistki z Gdańska nauczają matematyki online

Darmowa pomoc w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty z matematyki jest już dostępna dzięki inicjatywie trzech uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Gabriela Golińska, Anna Łaguna i Agata Jankowska, zaangażowane w ogólnopolską olimpiadę "Zwolnieni z Teorii", od pół roku organizują bezpłatne zajęcia online dla uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych.

sobota, 20 kwiecień 2024 10:01

Warsztaty LEGO w Gdańsku

W Hali Olivia w Gdańsku odbyła się pierwsza edycja warsztatów terapeutycznych "LEGO z Fantazją", skierowana do dzieci zmagających się z różnymi niepełnosprawnościami i chorobami. Ppodopieczni Fundacji Dziecięca Fantazja mieli okazję dać upust swojej kreatywności, budując różnorodne konstrukcje z klocków LEGO.

W czwartek, 18 kwietnia, mieszkańcy gdańskiej ulicy Bzowej doświadczyli groźnego pożaru, który wymusił ewakuację lokatorów budynku. Zdarzenie, które na szczęście nie skończyło się hospitalizacją żadnej z osób, szybko zostało opanowane przez straż pożarną.

Strona 1 z 5
Cookies policy
Skontaktuj się