poniedziałek, 17 grudzień 2018 14:21

Poznaj najniebezpieczniejsze kraje świata!

Najniebezpieczniejsze kraje świata Najniebezpieczniejsze kraje świata

Zastanawiasz się, w jakie miejsca na świecie podróż okaże się niekoniecznie najlepszym rozwiązaniem? Chcesz, jeszcze przed wylotem w nieznane upewnić się, że Twoje docelowe miejsce pobytu na wakacjach jest bezpiecznie? Jeśli tak, doskonale się składa. Jak się bowiem okazuje, mogę przedstawić Ci listę najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie! Życzę udanej lektury i mam nadzieję, że nie planujesz tam rodzinnego wyjazdu.

Najniebezpieczniejsze kraje świata to Libia, Afganistan, Somalia, Syria, Jemen, Sudan Południowy i Mali

Jak się okazuje najbardziej niebezpieczne kraje świata to państwa takie jak między innymi: Libia, Afganistan, czy Somalia. Z kolei, jeśli zależy Ci na podróży w najbardziej bezpiecznie miejsca na świecie warto wybrać się do takich krajów jak chociażby Finlandia, Islandia, czy Norwegia. Kiedy o tym piszę, nie mogę pominąć swojej wyjątkowej podróży do Finlandii. Kraje skandynawskie to prawdziwe klejnoty wśród moich podróży. Jestem zachwycona zarówno krajobrazem, jak i całokształtem, który mogę tam ujrzeć. Po prostu kosmos! Zazdroszczę wszystkim mieszkańcom.

Najniebezpieczniejsze zdrowotnie kraje świata

Obecnie możemy liczyć na sprawdzenie w Internecie takiego udogodnienia jak Interaktywna mapa ryzyka podróży. Za sprawą takiego rodzaju możliwości nie musisz obawiać się, że wybierzesz niewłaściwe miejsce na obszernej mapie i możliwości do odbycia ciekawych wakacji. Z kolei, w przypadku kwestii związanych ze zdrowiem i rozwojem medycyny, wiele osób rezygnuje z pobytu w takich miejscach jak: Sudan Południowy, Nigeria, Sierra Leone, czy Wybrzeże Kości Słoniowej. Zazwyczaj właśnie afrykańskie kraje nie mogą poszczycić się wysokim poziomem bezpieczeństwa w zakresie spraw medycznych. Choć sama odwiedziłam już w trakcie swoich wypraw Nigerię to niedoświadczonym osobom odradzam tego typu eskapady z rozsądku.

Kraje z największym niebezpieczeństwem drogowym

W przypadku poszukiwania miejsc o największym zagrożeniu z zakresu bezpieczeństwa drogowego, na opublikowanej liście nie może zabraknąć Brazylii, Kazachstanu, Iranu, Boliwii, czy Arabii Saudyjskiej.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego życia do najbardziej ryzykownych miejsc, w które możemy się udać należy zaliczyć przede wszystkim Syrię, Afganistan, Libię, Jemen, Sudan Południowy, Somalię oraz Mali.

Najbezpieczniejsze kraje świata

Jeśli szukasz przytulnego miejsca na podróż, udaj się bez cienia wątpliwości do krajów skandynawskich. To właśnie kraje takie jak Norwegia, Islandia, czy Finlandia zaliczają się do skąpego grona najbardziej bezpiecznych miejsc na świecie. Z pewnością są to najbezpieczniejsze kraje naszego globu.

Zobacz mape Libii

Ostatnio zmieniany środa, 19 czerwiec 2019 16:59
Cookies policy
Skontaktuj się