czwartek, 02 kwiecień 2020 15:58

Livorno, Włochy

Livorno, Włochy Livorno, Włochy

Livorno, to w szczególności miasto portowe, które jest pełne świeżych owoców morza oraz żywego dziedzictwa rybackiego. Zachwyca swoją oryginalnością, a także niebanalnym stylem. Jest drugim co do wielkości miastem Toskanii i często napotyka różne porównania z wiejskim ideałem regionu. Będąc w tym mieście, zobaczyłam naprawdę wiele.

Poza zatłoczonym portem jest wiele bardzo atrakcyjnych zakątków, takich jak:

  • urocza zniszczona starówka, która jest przeplatana kanałami i otoczona nabrzeżem Belle Époque, a także kamienistymi plażami.
  • drogi wodne, pomiędzy którymi można znaleźć wszystko od misternie barokowych kościołów, po monolityczne forty z czerwonego kamienia, które pochodzą z XI wieku.

Dla mojego zaskoczenia znajduje się tam również wystawa warsztatów w stylu vintage, która jest poświęcona typowo włoskiemu środkowi transportu - Vespa.

Toskania

Jak wiadomo, prawdziwą siłą Livorno jest brama do uroków Toskanii. Jest to kraj, w którym takie imiona jak Donatello, da Vinci i Michelangelo są reprezentowane i wskazują na renesansowy artyzm. Toskania jest bardzo bogatym miejscem, w którym można wiele zobaczyć. Będąc tam, podziwiałam między innymi:
- miasteczka na wzgórzach,
- wioski dolin, które zapewniają kolor terakoty i piaskowca, aby kontrastować z niekończącymi się zielonymi krajobrazami.

Freski San Gimignano oraz cichy klasztor Monte Oliveto Maggiore, spa Bagno Vignoni i mniej znany urok Pitigliano, a także Volterra zapewniają niezapomniany odpoczynek od tłumów.

Piza

Wyjeżdżając z Livorno, najpierw odwiedziłam miasto Piza. Najważniejszymi atrakcjami w nim są gotyckie kościoły i renesansowe place oraz katedry. Najbardziej imponująca w tym miejscu jest warstwowa marmurowa Duomo, które zwraca ogromną uwagę.

Florencja.

Kontynuując moją podróż, udałam się do Florencji. Spacerując wąskimi uliczkami, udając si do bazylik, katedr i galerii sztuki dostrzegłam piękny krajobraz. Niezależnie od upodobań, nie można przegapić Galerii degli Uffizi, która jest przepiękna.

Lucca

W mieście Lucca można również znaleźć wiele ciekawych miejsc oraz odkryć wspaniałe smakołyki architektury zanurzone w fascynującej historii. Będąc w tym miejscu, warto również udać się do jego pagórkowatego pierścienia na wody spa i zabytkowe wille.

Cookies policy
Skontaktuj się