wtorek, 03 listopad 2020 11:27

Zalety: sufity napinane we wnętrzu

sufity napinane sufity napinane

Współczesne wnętrza to połączenie estetyki i funkcjonalności. W ponadczasowe trendy wpisują się między innymi sufity napinane będące alternatywą dla klasycznych sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych. Takie rozwiązanie to doskonały wybór dla osób, które chcą zamaskować ewentualne niedoskonałości pierwotnego stropu, a jednocześnie odmienić wygląd wnętrza. Dlaczego warto zainwestować w sufit napinany?

Nietypowe rozwiązania, czyli sufit naciągany w domu

Sufity napinane znane od starożytności nadal pozostają jednym z nietypowych rozwiązań, jednak ich zalety sprawiają, że powłoki sufitowe wciąż zyskują na popularności. Zmodernizowana wersja takiego sufitu to membrana wykonana z materiałów najwyższej jakości montowana na profilach aluminiowych. Specjalna konstrukcja nie obciąża stropu pozwalając na wykorzystanie takiego rozwiązania w większości pomieszczeń bez względu na ich wielkość czy przeznaczenie.

Głównym celem, jaki ma montaż sufitów naciąganych jest ukrycie niedoskonałości stropu właściwego – elementów konstrukcyjnych, instalacji, na przykład klimatyzacji lub oświetlenia oraz mankamentów estetycznych: nierównego sufitu czy odpadającego tynku. Poza funkcją maskującą odpowiednio dobrany sufit napinany może stanowić element dekoracyjny, który nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru całkowicie odmieniając jego wygląd.

Dlaczego montaż sufitu napinanego to dobry wybór?

Sufity naciągane to wygoda użytkowania już od etapu montażu, który trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu godzin i nie wymaga specjalnych przygotowań. Membrana sufitowa wykonana jest  ze specjalnej tkaniny poliestrowej lub termokurczliwej folii PCV odpornych na działanie wody i ognia, a jej właściwości antystatyczne sprawiają, że sufit napinany to doskonałe rozwiązanie również dla alergików.

Od czego zależy cena sufitu napinanego? Więcej tutaj!

Każda powłoka sufitowa przygotowywana jest na zamówienie klienta, dlatego po dokonaniu pomiarów można uzyskać produkt dopasowany do specyfiki pomieszczenia, który idealnie wpasuje się we wszystkie krzywizny ścian. Zindywidualizowany sufit napinany to także niepowtarzalny wygląd dopasowany do aranżacji wnętrza oraz możliwość personalizowania produktu.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 maj 2022 16:36
Cookies policy
Skontaktuj się