czwartek, 18 kwiecień 2024 17:13

Tragiczna śmierć w Gdańsku

Tragiczna śmierć w Gdańsku Tragiczna śmierć w Gdańsku fot: pixabay

Na terenie hali produkcyjnej przy ulicy Przetocznej w Gdańsku doszło do tragedii, która początkowo wyglądała na wypadek. 37-letni mężczyzna zginął po tym, jak został potrącony przez wózek widłowy. Nowe dowody w sprawie ujawniły jednak, że to zdarzenie było zaplanowanym zabójstwem

Czego się dowiesz:

  • Co było prawdziwą przyczyną śmierci mężczyzny potrąconego przez wózek widłowy w Gdańsku?
  • Jakie dowody przyczyniły się do zmiany kwalifikacji zdarzenia z wypadku na zabójstwo?
  • Jakie zarzuty postawił prokurator kierowcy wózka widłowego?
  • Co było powodem sprzeczki między podejrzanym a ofiarą przed śmiertelnym wypadkiem?
  • Jakie są kolejne kroki w prowadzonym śledztwie dotyczącym tej sprawy?

Śledztwo ujawnia motywy zbrodni

Prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, poinformowała, że na podstawie zapisów monitoringu i innych zebranych dowodów ustalono, że działania kierowcy wózka widłowego nie były przypadkowe. Ofiara, 37-letni obywatel Gruzji i były pracownik podejrzanego, przyszła tego dnia do hali, aby odebrać zaległe wynagrodzenie. Doszło między nimi do sprzeczki, po której podejrzany wsiadł do wózka i doprowadził do śmiertelnego wypadku. "Prokurator zarzucił kierującemu wózkiem popełnienie przestępstwa zabójstwa w zamiarze ewentualnym," relacjonuje Wawryniuk.

"Prokurator zarzucił kierującemu wózkiem popełnienie przestępstwa zabójstwa w zamiarze ewentualnym," - Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Sąd decyduje o tymczasowym aresztowaniu

Podejrzany, 49-letni mężczyzna, został przesłuchany przez prokuratora i nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, składając wyjaśnienia, które są sprzeczne z zebranym materiałem dowodowym. W odpowiedzi na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk Śródmieście. Sprawa wciąż jest badana, a kolejne śledztwa mają na celu dokładne wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

źródło: naszemiasto.pl

Ostatnio zmieniany piątek, 19 kwiecień 2024 14:17
Cookies policy
Skontaktuj się