piątek, 19 kwiecień 2024 19:41

Groźny pożar mieszkania na ulicy Bzowej w Gdańsku

pożar na ulicy Bzowej pożar na ulicy Bzowej fot: pixabay

W czwartek, 18 kwietnia, mieszkańcy gdańskiej ulicy Bzowej doświadczyli groźnego pożaru, który wymusił ewakuację lokatorów budynku. Zdarzenie, które na szczęście nie skończyło się hospitalizacją żadnej z osób, szybko zostało opanowane przez straż pożarną.

 

Czego się dowiesz:

  • Kiedy doszło do pożaru na ulicy Bzowej w Gdańsku?
  • Ile zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej?
  • Ile osób ewakuowano z budynku podczas pożaru?
  • Jakie działania podjęto w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców?
  • Jakie są zalecenia straży pożarnej w kwestii zapobiegania przyszłym pożarom?

Szybka reakcja służb

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku otrzymali zgłoszenie o pożarze około godziny 12:20. Ogień wybuchł w jednym z mieszkań przy ulicy Bzowej 7. Na miejsce niezwłocznie skierowano pięć zastępów z JRG 1 oraz JRG 5, które przystąpiły do działań gaśniczych. W wyniku szybkiej i zdecydowanej interwencji strażaków, ogień udało się zlokalizować i ugasić w krótkim czasie.

Ewakuacja i bezpieczeństwo mieszkańców

Podczas akcji ewakuacyjnej strażacy wyprowadzili z budynku łącznie 14 osób, w tym pięć wymagających bezpośredniej pomocy ze względu na swoje położenie w budynku. Wśród ewakuowanych była 70-letnia lokatorka, którą przebadali na miejscu ratownicy medyczni. Mimo groźnie wyglądającej sytuacji, nikomu z mieszkańców nic poważnego się nie stało.

Dzięki sprawnym działaniom straży pożarnej mieszkańcy ulicy Bzowej mogli szybko powrócić do swoich domów. Zdarzenie to potwierdza znaczenie szybkiej reakcji służb ratunkowych oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa pożarowego. Lokalne media oraz straż pożarna przypominają o konieczności regularnego sprawdzania i konserwacji instalacji elektrycznych oraz gazowych w domach i mieszkaniach.

źródło: dziennikbaltycki.pl

Cookies policy
Skontaktuj się