sobota, 20 kwiecień 2024 10:01

Warsztaty LEGO w Gdańsku

Warsztaty LEGO w Gdańsku Warsztaty LEGO w Gdańsku fot: pixabay

W Hali Olivia w Gdańsku odbyła się pierwsza edycja warsztatów terapeutycznych "LEGO z Fantazją", skierowana do dzieci zmagających się z różnymi niepełnosprawnościami i chorobami. Ppodopieczni Fundacji Dziecięca Fantazja mieli okazję dać upust swojej kreatywności, budując różnorodne konstrukcje z klocków LEGO.

 

Czego się dowiesz:

  • Jakie cele miały warsztaty "LEGO z Fantazją" organizowane w Gdańsku?
  • Kto wsparł organizację warsztatów terapeutycznych w Hali Olivia?
  • Jakie doświadczenia miały dzieci uczestniczące w warsztatach "LEGO z Fantazją"?
  • Jakie marzenia udało się spełnić uczestnikom warsztatów?
  • Jaki jest główny cel działania Fundacji Dziecięca Fantazja?

Kreatywność w służbie terapii

Podczas warsztatów w Hali Olivia, czterdzieścioro dzieci miało szansę na wyrażenie siebie poprzez zabawę klockami LEGO, co jest jednocześnie formą terapii. W trakcie zajęć mali uczestnicy mogli nie tylko skupić się na konstruowaniu, ale też opowiedzieć o swoich projektach, co sprzyjało rozwojowi ich zdolności komunikacyjnych i kreatywnych. Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych instruktorów i wolontariuszy, a całe wydarzenie uświetnili także mistrzowie Polski w tańcach na lodzie, Oliwia Rybicka Oliver i Filip Bojanowski, będący ambasadorami Fundacji.

Wzmacnianie marzeń i społecznej integracji

Kamila Rybicka, Prezes Fundacji Dziecięca Fantazja, podkreśliła znaczenie wsparcia w realizacji marzeń dzieci: "Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko mamy odwagę je realizować. To prawda, ale naszym podopiecznym, chorym dzieciom, potrzebna jest pomoc w realizacji marzeń. Wtedy wkraczamy my, Fundacja Dziecięca Fantazja - od 20 lat wnosimy radość i uśmiech w ich życie." Dzięki zaangażowaniu fundacji, udało się spełnić marzenia czwórki dzieci, które otrzymały wymarzone zestawy klocków LEGO i inne upominki.

"Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko mamy odwagę je realizować. To prawda, ale naszym podopiecznym, chorym dzieciom, potrzebna jest pomoc w realizacji marzeń. Wtedy wkraczamy my, Fundacja Dziecięca Fantazja - od 20 lat wnosimy radość i uśmiech w ich życie" - Kamila Rybicka, Prezes Fundacji Dziecięca Fantazja.

Zakończenie z pozytywnym przesłaniem

Warsztaty "LEGO z Fantazją" nie tylko dostarczyły uczestnikom wielu radosnych chwil, ale także przyczyniły się do wyrównywania szans edukacyjnych i integracji społecznej dzieci z różnymi ograniczeniami. Fundacja Dziecięca Fantazja kontynuuje swoje działania, planując kolejne edycje warsztatów, które mają na celu wnoszenie radości w życie dzieci i pomaganie im w przełamywaniu barier wynikających z ich stanu zdrowia. Akcję wsparły lokalne instytucje i firmy, potwierdzając siłę wspólnotowego działania na rzecz potrzebujących.

źródlo: naszemiasto.pl

Cookies policy
Skontaktuj się