niedziela, 21 kwiecień 2024 09:35

Licealistki z Gdańska nauczają matematyki online

Projekt EIGHTEST online Projekt EIGHTEST online fot: pixabay

Darmowa pomoc w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty z matematyki jest już dostępna dzięki inicjatywie trzech uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Gabriela Golińska, Anna Łaguna i Agata Jankowska, zaangażowane w ogólnopolską olimpiadę "Zwolnieni z Teorii", od pół roku organizują bezpłatne zajęcia online dla uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych.

 

Czego się dowiesz

  • Kto prowadzi darmowe korepetycje z matematyki dla ósmoklasistów?
  • Jaki jest cel projektu EIGHTEST?
  • Jakie są korzyści z udziału w projekcie EIGHTEST dla uczennic prowadzących zajęcia?
  • Jak można wziąć udział w darmowych korepetycjach online oferowanych przez projekt EIGHTEST?

Dostępność edukacyjna

Projekt EIGHTEST, zapoczątkowany w październiku ubiegłego roku, ma na celu zniwelowanie barier edukacyjnych i finansowych. Zajęcia odbywają się w formie online, co umożliwia dostęp do nich uczniom z całej Polski, bez względu na ich miejsce zamieszkania czy sytuację materialną.

Korzyści z udziału

Jak dotąd, inicjatywa przyciągnęła ponad 500 uczestników, a organizatorki cieszą się również wsparciem partnerów i sponsorów. Agata Jankowska, jedna z inicjatorek projektu, podkreśla, że prowadzenie zajęć to nie tylko szansa na pomoc innym, ale również okazja do rozwoju własnych umiejętności organizacyjnych i komunikacyjnych.

"Sama jeszcze niedawno przygotowywałam się do egzaminu ósmoklasisty i wiem, że nie było to łatwe zadanie." - Gabriela Golińska

"Dzięki prowadzeniu tych zajęć nie tylko uczę inne osoby matematyki, ale również sama mogę poznać swoje mocne strony oraz rozwijać umiejętności organizacyjne i komunikacyjne." - Agata Jankowska

Organizatorki EIGHTEST zapraszają wszystkich zainteresowanych zarówno uczestnictwem w zajęciach, jak i współpracą przy projekcie. Kontakt możliwy jest poprzez profil projektu na Facebooku. Projekt ten stanowi cenne wsparcie dla wielu młodych ludzi w ważnym momencie edukacyjnym i potwierdza, że solidarność społeczna może przynosić znaczące efekty.

źródło: gdansk.pl

Cookies policy
Skontaktuj się