Flyspot otwiera nowy tunel aerodynamiczny w Gdańsku

Flyspot otwiera nowy tunel aerodynamiczny w Gdańsku Flyspot otwiera nowy tunel aerodynamiczny w Gdańsku Fot: pixabay

Największy gracz w Polsce oficjalnie otworzył tunel aerodynamiczny przy gdańskim lotnisku . To już druga podobna atrakcja w Trójmieście. Dzięki temu każdy może poczuć sie jak spadochroniarz, ale nie musi wyskakiwać z samolotu lecącego 4 km nad ziemią, a unosi się 1 m nad siatką w towarzystwie doświadczonego instruktora. A po wieeeelu godzinach treningu może nawet wykonywać skomplikowane akrobacje, jak Maja Kuczyńska - polska multimedalistka światowych imprez w Indoor Skydivingu, która uświetniła otwarcie Flyspot Gdańsk.

Czego się dowiesz:

  • Jakie są plany Flyspot dotyczące rozwoju tuneli aerodynamicznych w Polsce?
  • Dlaczego inwestycja Flyspot w Gdyni nie doszła do skutku?
  • Co oferuje nowy tunel aerodynamiczny Flyspot w Gdańsku?
  • Jakie walory widokowe oferują strefy spadochronowe na Pomorzu?
  • Ile kosztuje pierwsze doświadczenie lotu w tunelu aerodynamicznym Flyspot?

Pierwszy tunel aerodynamiczny - Maxfly - stoi przy stadionie w Letnicy. Chętnych na podniebne endorfiny w nim nie brakuje, a wolne terminy rozchodzą się bardzo szybko. Flyspot, znany już z tuneli w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, otworzył kolejny tunel aerodynamiczny w Gdańsku. Inwestycja przyciąga miłośników indoor skydivingu z całego świata.

Michał Braszczyński: "10 lat temu w Europie było coraz więcej chętnych do latania w tunelu. Zrozumiałem, że ludzie dla latania potrafią wręcz poświęcić życie i jest to dobry pomysł na biznes połączony z pasją. Dla większości osób to będzie zabawa, ale indoor skydiving to też skodyfikowana dyscyplina sportowa. Prędzej niż później znajdzie się na igrzyskach olimpijskich."

Historia inwestycji w Trójmieście

Pierwsze plany Flyspot dotyczące budowy tunelu aerodynamicznego w Trójmieście pojawiły się kilka lat temu, gdy firma rozważała lokalizację w Gdyni. Niestety, problemy własnościowe działki w Gdyni spowodowały wycofanie się inwestora. Nowa inwestycja, wyceniana na ponad 30 mln zł, została zrealizowana w Gdańsku przy tamtejszym lotnisku, korzystając ze sprawdzonych technologii używanych już w Warszawie, Katowicach i niemieckim Bottrop.

Maja Kuczyńska: "Dla mnie to obecnie sport, który jednocześnie jest relaksem, porównałabym go wręcz do medytacji."

Flyspot w Gdańsku

Nowy tunel w Gdańsku to klasyczny tunel 14-stopowy, umożliwiający latanie nawet 17 metrów nad siatką przy prędkości powietrza dochodzącej do 300 km/h. Konstrukcja przyciąga zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, a także osoby inwestujące swój czas i pieniądze w indoor skydiving – dyscyplinę sportową, która może wkrótce znaleźć się na igrzyskach olimpijskich.

Rozwój spadochroniarstwa na Pomorzu

Pomorze, dzięki tunelom aerodynamicznym oraz licznym strefom spadochronowym w Pruszczu Gdańskim, Elblągu i Jastarni, staje się stolicą polskiego spadochroniarstwa. Miejsca te są cenione za swoje walory widokowe – z Elbląga widać Zalew Wiślany, z Pruszcza Gdańskiego – Zatokę Gdańską, a z Jastarni – Półwysep Helski.

źródło: trojmiasto.pl

Cookies policy
Skontaktuj się