środa, 27 marzec 2024 08:02

Za zabójstwo 88-letniego mężczyzny grozi im dożywocie

Zabójstwo 88-latka w Gdańsku Zabójstwo 88-latka w Gdańsku fot: pixabay

Policjanci z Wrzeszcza, wspólnie z policjantami ruchu drogowego, zatrzymali 53-letniego mężczyznę i 42-letnią kobietę bez stałego miejsca zamieszkania w związku ze sprawą zabójstwa. Podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące, a teraz grozi im dożywocie.

 

Zarzuty i aresztowanie


Mężczyzna, który zaatakował nożem 88-latka podczas kłótni, usłyszał zarzut za zabójstwo w warunkach recydywy. Natomiast kobieta, która pomagała mu w popełnieniu tego czynu, usłyszała zarzut za pomocnictwo do zabójstwa. Sąd podjął decyzję o aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące, a zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić im zarzuty.

Konsekwencje czynu


Zatrzymani 53-latek i 42-latka staną przed sądem, gdzie będą odpowiadać za swoje czyny. Mężczyźnie grozi dożywocie, natomiast kobiecie kara za pomocnictwo do zabójstwa. To kolejna sprawa, w której działania policji są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu i przestrzegania prawa.

Pokrzywdzony 88-latek zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Dzięki szybkiej reakcji policji, zakończeniu poszukiwań zaginionej 44-latki oraz konsekwentnemu działaniu organów ścigania, sprawcy zostali szybko zatrzymani i odpowiedzą za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości.

źródło: dziennikbaltycki.pl

Ostatnio zmieniany czwartek, 28 marzec 2024 16:20
Cookies policy
Skontaktuj się