sobota, 11 maj 2024 10:27

Uratowany bóbr w Gdańsku

Uratowany bóbr w Gdańsku Uratowany bóbr w Gdańsku fot: pixabay

Niecodzienna akcja ratunkowa odbyła się w Gdańsku przy ulicy Olszyńskiej, gdzie straż miejska interweniowała, aby pomóc bobrowi uwięzionemu w zbiorniku przepompowni.

Czego się dowiesz:

  • Co spowodowało interwencję straży miejskiej w Gdańsku przy ulicy Olszyńskiej?
  • Jakie działania podjęto, aby pomóc bobrowi uwięzionemu w zbiorniku przepompowni?
  • Kto wspomógł straż miejską w uwolnieniu bobra?
  • Gdzie przewieziono bobra po udanej akcji ratunkowej?
  • Jakie znaczenie miała ta akcja dla ochrony dzikiej fauny?

Przybycie na miejsce

Po otrzymaniu zgłoszenia o bobrze uwięzionym w betonowym zbiorniku, na miejsce szybko zadysponowano funkcjonariuszki z Referatu Ekologicznego Straży Miejskiej. Stwierdzono, że zwierzę jest znacznie zmęczone po nieudanych próbach ucieczki i nie jest w stanie samodzielnie wydostać się z pułapki.

Akcja ratunkowa

Strażniczki miejskie, używając desek, stworzyły prowizoryczną platformę, by bóbr mógł odpocząć i nabrać sił. Gdy próby bezpośredniego wyciągnięcia zwierzęcia z zbiornika zawiodły, konieczne było wezwanie strażaków, którzy wspomogli operację. Wspólnie udało się uwolnić bobra bez odniesienia jakichkolwiek obrażeń.

Po udanej akcji ratunkowej, strażniczki przetransportowały bobra do bezpiecznej lokalizacji, gdzie zwierzę miało czas na odpoczynek. Po regeneracji bóbr został wypuszczony na wolność, wracając do swojego naturalnego środowiska. Ta udana interwencja podkreśla znaczenie szybkiej i skoordynowanej reakcji w sytuacjach zagrożenia dzikiej fauny.

źródło: Nasze Miasto

Cookies policy
Skontaktuj się