piątek, 10 maj 2024 16:10

Napad na salon gier w Gdańsku

Napad na salon gier w Gdańsku Napad na salon gier w Gdańsku fot: pixabay

Gdańscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o brutalny rozbój w salonie z automatami do gier. Napastnicy, którzy użyli gazu pieprzowego, trafili na trzy miesiące do aresztu.

Czego się dowiesz:

  • Co stało się w salonie gier w Gdańsku?
  • Jak szybko zareagowała policja na zgłoszenie napadu?
  • Jakie zarzuty usłyszeli zatrzymani mężczyźni?
  • Jakie dowody znaleziono przy zatrzymanych sprawcach?
  • Jakie konsekwencje grożą podejrzanym za rozbój w Gdańsku?

Przebieg zdarzenia

Zdarzenie miało miejsce we wtorek rano. Jak poinformował Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, trzech mężczyzn weszło do lokalu, zaatakowało pracownicę gazu pieprzowego i ukradło pieniądze z kasetki. "Po ucieczce sprawców, 21-letnia pracownica natychmiast zaalarmowała policję," dodał Chrzanowski.

"Po ucieczce sprawców, 21-letnia pracownica natychmiast zaalarmowała policję." - Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Szybka reakcja policji

Dzięki działaniom operacyjnym, w tym analizie monitoringu i przesłuchaniom świadków, funkcjonariusze w ciągu dwóch godzin ustalili miejsce przebywania sprawców. Znaleziono ich w jednym z mieszkań w Śródmieściu Gdańska, gdzie podczas przeszukania znaleziono amfetaminę, skradzioną gotówkę i maczetę.

Konsekwencje i zarzuty

Zatrzymani mężczyźni w wieku 32, 36 i 42 lata zostali przewiezieni do aresztu śledczego. Wśród zarzutów, które usłyszeli, są rozbój i posiadanie narkotyków. 32-latek dodatkowo odpowie za posiadanie amfetaminy. Za rozbój grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Trzej zatrzymani mężczyźni czekają teraz na proces. Ich aresztowanie stanowi ostrzeżenie dla potencjalnych przestępców o surowości kar za tego typu przestępstwa w Polsce.

źródło: wnp.pl

Cookies policy
Skontaktuj się