czwartek, 09 maj 2024 14:08

Linia 166 nie dojedzie już do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Likwidacja linii nr 166 w Gdańsku Likwidacja linii nr 166 w Gdańsku fot: pixabay

Po trzech latach testów, linia autobusowa numer 166 przestanie obsługiwać odcinek do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Jak poinformowało Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, decyzja ta wynika z niskiej frekwencji pasażerów na tym odcinku trasy.

Czego się dowiesz:

  • Dlaczego linia autobusowa 166 przestanie kursować do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku?
  • Jaki będzie nowy przystanek końcowy dla linii 166 od 13 maja?
  • Jakie inne linie autobusowe będą kontynuować obsługę okolic Muzeum II Wojny Światowej?
  • Jakie są przyszłe plany ZTM Gdańsk w kontekście reorganizacji komunikacji miejskiej?

Reorganizacja komunikacji miejskiej

Linia 166, która była szczytowym połączeniem ze Sztutowskiej, od poniedziałku 13 maja będzie kończyła trasę na przystanku Wały Piastowskie. "Z powodu niskiej frekwencji na odcinku Wały Piastowskie – Muzeum II Wojny Światowej, przystankiem początkowo-końcowym dla pasażerów będzie przystanek „Wały Piastowskie” – czytamy w komunikacie ZTM Gdańsk. Linia 166 została wydłużona do muzeum w marcu 2021 roku jako część eksperymentu mającego na celu zwiększenie dostępności do nowej atrakcji turystycznej.

"Z powodu niskiej frekwencji na odcinku Wały Piastowskie – Muzeum II Wojny Światowej, przystankiem początkowo-końcowym dla pasażerów będzie przystanek „Wały Piastowskie”" - komunikat ZTM Gdańsk.

Alternatywne środki transportu

Pomimo zakończenia obsługi przez linię 166, dojazd do Muzeum II Wojny Światowej wciąż będzie możliwy dzięki innym liniom autobusowym. Obszar ten nadal będą obsługiwać linie 106, 130 oraz 208, które zapewniają regularne połączenia z różnych części miasta, w tym z Jasienia PKM, Westerplatte oraz Łostowic.

Podsumowanie i przyszłe plany

Zakończenie kursowania linii 166 do muzeum nie oznacza zmniejszenia dostępności tej lokalizacji. ZTM Gdańsk zapewnia, że reorganizacja ta ma na celu optymalizację siatki połączeń miejskich, co ma przyczynić się do lepszego zarządzania zasobami i zwiększenia efektywności transportu publicznego w mieście.

źródło: Puls Gdańska

Cookies policy
Skontaktuj się