wtorek, 07 maj 2024 18:07

Próba rozboju w Gdańsku

W gdańskiej dzielnicy Osowa doszło do nieudanej próby rozboju, podczas której trzej mężczyźni grozili sprzedawcy młotkiem. Mimo agresywnych działań, sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia bez łupu. Za swoje czyny mogą teraz spędzić w więzieniu nawet 20 lat.

Czego się dowieisz:

  • Co wydarzyło się w gdańskiej dzielnicy Osowa podczas próby rozboju?
  • Jakie były okoliczności próby rozboju w Osowie i jak zareagowała policja?
  • Co znaleziono podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych?
  • Jakie zarzuty postawiono zatrzymanym mężczyznom i jakie są potencjalne konsekwencje?
  • Jakie działania podjęła policja, aby ustalić tożsamość sprawców próby rozboju?

Szybka reakcja policji

Zdarzenie miało miejsce w czwartek około godziny 23:00. Jak relacjonuje podinspektor Magdalena Ciska, oficer prasowy gdańskiej policji, napastnicy zaatakowali sprzedawcę, grożąc mu użyciem młotka oraz stosując przemoc fizyczną, w tym uderzenia w twarz i popychanie. Ich celem było przejęcie telefonu komórkowego o wartości 400 złotych. Funkcjonariusze, korzystając z zapisów monitoringu, szybko ustalili tożsamość podejrzanych i już następnego dnia zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 18, 20 i 21 lat. Zatrzymania miały miejsce w ich mieszkaniach oraz miejscu pracy jednego z nich.

"Trzej sprawcy podeszli do sprzedawcy i grożąc użyciem młotka, a także uderzając pokrzywdzonego w twarz i popychając, chcieli mu ukraść telefon komórkowy o wartości 400 złotych. Odeszli bez łupu." - Podinspektor Magdalena Ciska, oficer prasowy gdańskiej policji.

Zabezpieczenie dowodów i konsekwencje prawne

Podczas przeszukań mieszkania jednego z podejrzanych, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli młotek używany podczas incydentu oraz maskę. Trzej zatrzymani zostali przewiezieni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zdecydował o zastosowaniu dwumiesięcznego aresztu wobec każdego z nich. Teraz mężczyznom grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności, co podkreśla powagę ich czynów i determinację wymiaru sprawiedliwości w ściganiu przestępstw z użyciem przemocy.

źródło: tvn24.pl

Cookies policy
Skontaktuj się