środa, 24 kwiecień 2024 17:08

Trwa poszukiwanie żołnierza w Gdańsku

Akcja poszukiwawcza żołnierza Akcja poszukiwawcza żołnierza fot: pixabay

Dziś 24 kwietnia w Gdańsku na Westerplatte doszło do alarmującego zdarzenia. Podczas wojskowych ćwiczeń nurkowych jeden z uczestników, żołnierz wojsk specjalnych, niespodziewanie zaginął. Akcja ratunkowa rozpoczęła się niezwłocznie po zauważeniu jego nieobecności na powierzchni wody.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy i gdzie doszło do zaginięcia żołnierza podczas ćwiczeń nurkowych?
  • Jakie siły ratunkowe zostały zmobilizowane do poszukiwania zaginionego żołnierza na Westerplatte?
  • Jakie technologie i metody są wykorzystywane w trakcie trwających poszukiwań?
  • Jakie informacje przekazało Dowództwo Generalne Rodzaju Sił Zbrojnych na temat zaginionego żołnierza?
  • Do kogo należy się zgłosić z informacjami, które mogą pomóc w poszukiwaniach zaginionego nurka?

Mobilizacja sił ratunkowych

Zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 13:00, kiedy to koledzy zaginionego zorientowali się, że nie wypłynął on na powierzchnię po zakończeniu nurkowania. Na pomoc wezwano natychmiast dwie łodzie SAR, jednostki policji wodnej, straż graniczną oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Sopotu. W operacji ratunkowej uczestniczy także śmigłowiec Marynarki Wojennej RP, wspierający poszukiwania z powietrza.

Działania ratunkowe

Dowództwo Generalne Rodzaju Sił Zbrojnych przekazało informację o zaginięciu żołnierza specjalnego podczas szkolenia nurkowego na Bałtyku. Trwają intensywne poszukiwania, które mają na celu jak najszybsze odnalezienie zaginionego operatora Jednostki Wojskowej Specjalnej. Akcja skupia się na szerokim obszarze wokół miejsca zaginięcia, wykorzystując zarówno możliwości techniczne jak i doświadczenie ratowników.

Sytuacja pozostaje dynamiczna, a służby ratunkowe dokładają wszelkich starań, aby odnaleźć zaginionego nurka. Władze apelują do świadków, którzy mogliby dostarczyć dodatkowych informacji, o kontakt z najbliższą jednostką policji lub straży granicznej. Akcja ratunkowa nadal trwa, a cała społeczność lokalna oraz rodzina zaginionego czekają na pozytywne informacje.

źródło: dziennikbaltycki.pl

Cookies policy
Skontaktuj się