wtorek, 23 kwiecień 2024 17:16

Agresywny pasażer na lotnisku w Gdańsku

Interwencja Straży Granicznej na lotnisku Interwencja Straży Granicznej na lotnisku fot: pixabay

Lotnisko w Gdańsku było świadkiem niecodziennego incydentu, kiedy to 60-letni obywatel Rosji, będący pod wpływem alkoholu, wywołał awanturę i stał się zagrożeniem dla innych pasażerów oraz personelu lotniska. Z powodu jego agresywnego zachowania i nietrzeźwości, funkcjonariusze Straży Granicznej podjęli decyzję o nie wpuszczeniu mężczyzny na pokład samolotu, który miał odlecieć do Dortmundu.

Czego się dowiesz:

  • Co wywołało interwencję Straży Granicznej na lotnisku w Gdańsku?
  • Jaka była przyczyna agresywnego zachowania Rosjanina na lotnisku?
  • Jakie konsekwencje ponieść musiał mężczyzna po interwencji straży granicznej?
  • Jakie przestrogi płyną z tego incydentu dla pasażerów i personelu lotnisk?

Interwencja straży granicznej

Zdarzenie rozpoczęło się, gdy pracownicy obsługi lotniska zauważyli agresywne zachowanie mężczyzny przy wejściu do samolotu. Jak informuje Tadeusz Gruchalla z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, Rosjanin wcześniej groził ekspedientce w sklepie lotniskowym, która odmówiła mu sprzedaży alkoholu z powodu widocznego upojenia alkoholowego. Na miejsce wezwano Straż Graniczną, która zainterweniowała.

Konsekwencje zachowania

Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało prawie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w Pogotowiu Socjalnym dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku, strażnicy graniczni nałożyli na niego mandat w wysokości 500 zł. Agresywne zachowanie i stan nietrzeźwości skutkowały wykluczeniem go z lotu.

Incydent na lotnisku w Gdańsku stanowi przypomnienie o konsekwencjach zachowań agresywnych i nietrzeźwych w miejscach publicznych, a także o rygorystycznych procedurach bezpieczeństwa obowiązujących na lotniskach.

źródło: tvp.info

Cookies policy
Skontaktuj się