środa, 29 maj 2024 15:32

Tragiczny wypadek w Gdańsku

Tragiczny wypadek w Gdańsku Tragiczny wypadek w Gdańsku Zdjęcie redakcyjne

W nocy z wtorku na środę z 28 na 29 maja, na Alei Zwycięstwa w Gdańsku, doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęli dwaj nastolatkowie. Wypadek miał miejsce podczas pościgu policyjnego za 16-letnim kierowcą audi.

Czego się dowiesz:

  • Jakie były okoliczności tragicznego wypadku w Gdańsku?
  • Gdzie rozpoczął się pościg policyjny za nastolatkiem?
  • Jakie były skutki wypadku dla 16-letniego kierowcy i jego pasażera?
  • Jakie działania podejmuje policja w celu wyjaśnienia zdarzenia?

Pościg zaczyna się w Wejherowie

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Karinę Kamińską, rzeczniczkę prasową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wszystko zaczęło się w Wejherowie. Policjanci ruchu drogowego próbowali zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, 16-letni kierowca nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy i przyspieszył, kierując się w stronę Redy.

Ucieczka przez Trójmiasto

Kierujący uciekał z dużą prędkością ulicami Gdyni, Sopotu i Gdańska, gdzie stracił panowanie nad pojazdem. „Pojazd uderzył w drzewo i dachował” - poinformowała rzeczniczka. Pojazd, którym uciekał 16-letni obywatel Ukrainy, przemierzał główną arterię Trójmiasta z prędkością około 150-160 km/h, pokonując trasę z Wejherowa do Gdańska w zaledwie około 20 minut.

Tragiczny finał

Mimo podjętych prób reanimacji, 16-letni kierowca zginął na miejscu. 17-letni pasażer został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Niestety, odniesione obrażenia okazały się zbyt poważne i nastolatek zmarł.

Trwa śledztwo

Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi śledztwo na miejscu zdarzenia, aby dokonać szczegółowych ustaleń i wyjaśnić okoliczności wypadku.

źródło: Auto Świat

Cookies policy
Skontaktuj się