czwartek, 30 maj 2024 15:38

160 km/h przez miasto. Tragiczny wypadek w Gdańsku

Śmierć nastolatków w Gdańsku Śmierć nastolatków w Gdańsku Zdjęcie redakcyjne

Nocna próba ucieczki przed policją zakończyła się tragicznie dla dwóch nastolatków w Gdańsku. Kierujący Audi A4 16-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. On i jego 17-letni pasażer zginęli.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie doszło do wypadku, w którym zginęli nastolatkowie?
  • Jakie były okoliczności rozpoczęcia pościgu policyjnego?
  • Jaką prędkość osiągał samochód podczas ucieczki?
  • Co stało się z pasażerem Audi A4?
  • Jakie działania podjęła policja na miejscu zdarzenia?

Pościg policji

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę na Alei Zwycięstwa w Gdańsku. Wszystko zaczęło się, gdy 16-letni kierowca Audi A4 nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Wejherowie. Policjanci ruchu drogowego podjęli próbę zatrzymania pojazdu, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca przyspieszył i odjechał w kierunku Redy, rozpoczynając brawurową ucieczkę przez Gdynię, Sopot aż do Gdańska.

Tragiczny finał

Samochód poruszał się ze średnią prędkością 150-160 km/h. Na Alei Zwycięstwa w Gdańsku kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w drzewo i dachował. Pomimo natychmiastowej reanimacji, 16-latek zginął na miejscu. Jego 17-letni pasażer został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Śledztwo i ustalenia

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Obecnie prowadzone są szczegółowe ustalenia, które mają wyjaśnić okoliczności wypadku. - "Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora, a obecnie prowadzą szczegółowe ustalenia, które pozwolą na wyjaśnienie jego okoliczności." – wyjaśniła Karina Kamińska, rzeczniczka pomorskiej policji.

źródło: Interia.pl

Cookies policy
Skontaktuj się