piątek, 31 maj 2024 14:17

Mieszkańcy Gdańska domagają się wiat na przystankach przy ulicy Stężyckiej

Mieszkańcy Gdańska domagają się wiat przystankowych Mieszkańcy Gdańska domagają się wiat przystankowych fot: pixabay

Mieszkańcy Gdańska zgłaszają problemy z brakiem odpowiedniej infrastruktury przystankowej przy ulicy Stężyckiej. Pomimo dostępności transportu publicznego, brakuje wiat, które chroniłyby pasażerów przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Czego się dowiesz:

  • Dlaczego mieszkańcy ulicy Stężyckiej w Gdańsku narzekają na brak wiat przystankowych?
  • Jakie działania planuje Gdański Zarząd Dróg i Zieleni w odpowiedzi na brak wiat?
  • Jakie są przyszłe plany dotyczące rozbudowy infrastruktury przystankowej w Gdańsku?
  • Jakie działania są potrzebne, aby zainstalować nowe wiaty na przystankach przy ulicy Stężyckiej?

Długotrwały brak wiat

Mimo iż autobusy kursują na tej trasie od prawie pięciu lat, pasażerowie wciąż stają w obliczu niedogodności związanych z brakiem schronienia. Jak skarży się pan Rafał w mailu do redakcji: "Ile jeszcze będziemy musieli czekać na wiatę na naszym przystanku? W mieście stoją nieużywane wiaty, które mogłyby posłużyć właśnie na naszym przystanku przy osiedlu na Stężyckiej". Obietnice wzniesienia wiat wydają się nie być dotrzymane, co zwiększa frustrację mieszkańców.

"Ile jeszcze będziemy musieli czekać na wiatę na naszym przystanku?" – Pan Rafał, mieszkaniec.

Odpowiedź zarządu dróg

Patryk Rosiński, rzecznik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni (GZDiZ), wyjaśnia: "W ubiegłym roku wpłynęło pismo oraz interpelacja w sprawie przystanków przy ul. Potęgowskiej i Połczyńskiej, w odpowiedziach jednak nikt nie wskazywał dokładnego terminu postawienia wiat". Z kolei możliwość postawienia wiaty na przystanku Potęgowska jest uzależniona od planowanego poszerzenia chodnika, które ma się odbyć w tym roku. Na innych przystankach wymagane jest zaangażowanie lokalnej rady dzielnicy.

Plany na przyszłość

Pomimo bieżących trudności, GZDiZ zapowiada pozytywne zmiany: w ciągu najbliższych pięciu lat planowane jest dodanie 210 nowych wiat przystankowych na terenie miasta. "Dodatkowo w ramach umów dzierżawy do miasta trafi 210 nowych wiat, które zostaną zamontowane na przystankach, które nie są wyposażone w wiaty" - dodaje Rosiński.

"W ubiegłym roku wpłynęło pismo oraz interpelacja w sprawie przystanków przy ul. Potęgowskiej i Połczyńskiej, w odpowiedziach jednak nikt nie wskazywał dokładnego terminu postawienia wiat" – Patryk Rosiński, rzecznik GZDiZ.

Choć obecnie mieszkańcy ulicy Stężyckiej wciąż borykają się z problemem braku wiat, to zapowiedzi Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni dają nadzieję na poprawę sytuacji w najbliższych latach. W międzyczasie mieszkańcy mogą liczyć na stopniowe przenoszenie wiat z nieużywanych przystanków oraz planowane inwestycje w nowe infrastruktury.

źródło: Puls Gdańska

Cookies policy
Skontaktuj się