środa, 22 maj 2024 14:24

Przestępczość i narkotyki w ciągu jednego dnia w Gdańsku

Seria zatrzymań w Gdańsku Seria zatrzymań w Gdańsku fot: pixabay

W ciągu tylko jednego dnia, policja w Gdańsku zatrzymała czterech mężczyzn w różnych sprawach kryminalnych. Każdy z nich, oprócz głównych zarzutów, miał przy sobie narkotyki.

Czego się dowiesz:

  • Co wspólnego mieli mężczyźni zatrzymani przez policję w Gdańsku w ciągu jednego dnia?
  • Jakie przestępstwa doprowadziły do zatrzymań w Gdańsku?
  • Jaka była przyczyna zatrzymania mężczyzny na ulicy Wały Jagiellońskie?
  • Co znaleziono przy mężczyźnie podejrzanym o kradzież w drogerii?
  • Jakie środki prawne czekają na zatrzymanych mężczyzn w Gdańsku?

Zatrzymania za groźby karalne i posiadanie narkotyków

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce we wtorek, 21 maja, o godzinie 10:00. Funkcjonariusze kryminalni pojechali do mieszkania w dzielnicy Chełm po zgłoszeniu o kierowaniu gróźb karalnych. W trakcie interwencji natrafili na 39-latka, który miał przy sobie marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany zarówno za groźby, jak i za posiadanie narkotyków.

Interwencje wobec poszukiwanych i przestępców

Godzinę później, na ulicy Wały Jagiellońskie, funkcjonariusze zwrócili uwagę na 40-latka z Krakowa, który zachowywał się nerwowo na widok patrolu. Okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym oraz dwoma zarządzeniami sądu. Mężczyzna miał przy sobie tabletki psychotropowe i został aresztowany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwa i niepłacenie alimentów.

Kradzieże i przekroczenie prędkości zakończone zatrzymaniem

Ostatnie zatrzymania tego dnia miały miejsce po godzinie 18:00. W dzielnicy Suchanino policjanci zauważyli 24-latka, podejrzanego o kradzież w drogerii. Podczas przeszukania znaleziono u niego amfetaminę. Dodatkowo, inny mężczyzna został zatrzymany za przekroczenie dozwolonej prędkości, przy czym również miał przy sobie narkotyki.

Wszyscy zatrzymani spędzą noc w areszcie, oczekując na dalsze postępowanie. Ta seria zatrzymań podkreśla nie tylko różnorodność przestępstw w Gdańsku, ale także poważny problem z narkotykami wśród osób łamiących prawo.

źródło: Dziennik Bałtycki

Cookies policy
Skontaktuj się