środa, 05 czerwiec 2024 14:17

Pożar restauracji "Srebrny Młyn" w Gdańsku

Pożar restauracji "Srebrny Młyn" w Gdańsku Pożar restauracji "Srebrny Młyn" w Gdańsku fot: pixabay

W Gdańsku, przy ulicy Słowackiego, doszło do dramatycznego wydarzenia, gdy opuszczony budynek restauracji "Srebrny Młyn" stanął w płomieniach. Ogień, który pojawił się na dachu trzypiętrowego budynku, został zauważony około godziny 18:00, co natychmiast skłoniło strażaków do podjęcia intensywnej akcji gaśniczej.

Czego się dowiesz:

  • Jakie były funkcje budynku restauracji "Srebrny Młyn" w Gdańsku?
  • Czy w wyniku pożaru ucierpiały jakieś osoby?
  • Jakie były wcześniejsze problemy z bezpieczeństwem tego obiektu?
  • Jakie działania podejmowane są w związku z planami deweloperskimi dla tego terenu?
  • Czy w przeszłości wystąpiły już pożary w tej restauracji?

Strażacy, których było osiem zastępów, w tym dwie drabiny, stawili czoła wyzwaniu gaśniczemu. Pożar spowodował znaczne zniszczenia w konstrukcji dachu, ale dzięki szybkiej i skutecznej interwencji udało się uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się ognia na inne części budynku.

Nieznany bilans strat

Mimo zaangażowania strażaków, na chwilę obecną nie ma informacji na temat ewentualnych ofiar ani poszkodowanych w wyniku pożaru. Budynek restauracji "Srebrny Młyn" przez lata pełnił różne funkcje - początkowo był to młyn, a następnie został przekształcony w hotel i restaurację. Jednakże obiekt ten został zamknięty w 2016 roku, a teren został sprzedany deweloperowi.

Powrót pamięci o poprzednich pożarach

Ten pożar nie jest pierwszym incydentem tego rodzaju w historii budynku. W przeszłości, jeszcze przed zamknięciem restauracji, miejsce to było kilkakrotnie dotknięte przez pożary, co wskazuje na poważne problemy z bezpieczeństwem obiektu.

źródło: Radio Gdańsk

Cookies policy
Skontaktuj się