wtorek, 16 kwiecień 2024 15:53

Pijany turysta z Norwegii ścigał się z policją po kradzieży auta w Gdańsku

Norweg ścigał się z polskąpolicją Norweg ścigał się z polskąpolicją fot: pixabay

W Gdańsku pijany turysta z Norwegii ukradł auto dostawcze i urządził sobie niebezpieczną przejażdżkę, ścigając się z policją. Zdarzenie miało miejsce w nocy z czwartku na piątek na ulicy Toruńskiej, co zakończyło się zatrzymaniem mężczyzny i poważnymi zarzutami.

 

Czego się dowiesz

  • Gdzie i kiedy doszło do kradzieży samochodu przez pijanego turystę?
  • Jakie były bezpośrednie konsekwencje zderzenia ukradzionego auta z radiowozem? 
  • Jakie zarzuty postawiono 44-letniemu obywatelowi Norwegii po zatrzymaniu?
  • Jakie są potencjalne konsekwencje prawne dla sprawcy zdarzenia?
  • Jakie działania podejmuje policja w odpowiedzi na naruszenia przepisów drogowych przez nietrzeźwych kierowców?

Kradzież i pościg

44-letni obywatel Norwegii wykorzystał nieuwagę kierowcy, który rozładowywał towar, zostawiając otwarte auto z kluczykami w stacyjce. Sprawca bez wahania wsiadł za kierownicę i odjechał. Jego jazdę przerwała jednak szybka interwencja policji. Mimo próby ucieczki, policjanci skutecznie zablokowali uciekiniera, który z impetem uderzył w radiowóz.

Konsekwencje zdarzenia

Po zatrzymaniu sprawcy przeprowadzono badanie trzeźwości, które wykazało, że miał on w organizmie 2 promile alkoholu. 44-latek usłyszał zarzuty krótkotrwałego zaboru pojazdu, niezatrzymania się do kontroli oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to do 5 lat więzienia, wysoka grzywna oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Zakończenie sprawy

Samochód dostawczy szybko wrócił do właściciela, a sprawca trafił do aresztu, gdzie czeka na proces. To zdarzenie stanowi przestrogę przed lekceważeniem przepisów drogowych, szczególnie pod wpływem alkoholu. Policja podkreśla, że takie zachowania są nieakceptowalne i stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach.

źródło: pulsgdankska.pl

Ostatnio zmieniany wtorek, 16 kwiecień 2024 16:03
Cookies policy
Skontaktuj się