poniedziałek, 15 kwiecień 2024 16:42

Groźny zderzenie TIR-ów na obwodnicy Trójmiasta pod Gdańskiem

Zderzenie na obwodnicy Trójmiasta Zderzenie na obwodnicy Trójmiasta fot: pixabay

W poniedziałek, 15 kwietnia, tuż przed południem na Obwodnicy Trójmiasta w Gdańsku doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Na wysokości węzła Gdańsk Karczemki zderzyły się trzy pojazdy ciężarowe, co spowodowało poważne utrudnienia w ruchu i zablokowanie dwóch pasów w kierunku Łodzi.

 

Czego się dowiesz

  • Co było przyczyną wypadku na Obwodnicy Trójmiasta w Gdańsku?
  • Jakie działania podjęto w odpowiedzi na wypadek na Obwodnicy Trójmiasta?
  • Jakie są obecne utrudnienia w ruchu na Obwodnicy Trójmiasta?
  • Jakie są długoterminowe działania planowane w odpowiedzi na wypadek?

Szczegóły zdarzenia

Według relacji dyżurnego na Stanowisku Kierowania Komendanta PSP w Gdańsku, wypadek miał miejsce, gdy jeden z TIR-ów najechał na naczepę pojazdu znajdującego się przed nim. W wyniku zderzenia ucierpiał kierowca, który został zakleszczony w swojej kabinie. "Jeden z kierowców został ranny. Aby udzielić mu pomocy, musieliśmy rozciąć kabinę, w której został zakleszczony. Został on przekazany pod opiekę pogotowia, a następnie przetransportowano go do szpitala," powiedział dyżurny.

Interwencja służb ratunkowych

Na miejsce natychmiast zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej oraz zespoły pogotowia ratunkowego, które zajęły się udzielaniem pierwszej pomocy oraz zabezpieczeniem miejsca wypadku. Działania ratunkowe były skomplikowane ze względu na skalę zdarzenia i uszkodzenia pojazdów.

Utrudnienia w ruchu

Aktualnie policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia dokładnych przyczyn wypadku. Ruch na Obwodnicy Trójmiasta jest utrudniony – zablokowane są dwa pasy, a pojazdy kierowane są na skrajny lewy pas oraz pas techniczny. Kierowcy podróżujący w kierunku Łodzi mogą spodziewać się znacznych opóźnień.

W związku z wypadkiem i trwającymi działaniami służb, kierowcy powinni liczyć się z dłuższym czasem przejazdu przez Obwodnicę Trójmiasta. Apelujemy do podróżujących o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności. Proces usuwania skutków wypadku i pełne przywrócenie ruchu drogowego będzie kontynuowane przez najbliższe godziny.

źródło: naszemiasto.pl

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 kwiecień 2024 16:51
Cookies policy
Skontaktuj się