sobota, 25 maj 2024 05:35

Marsz równości w Gdańsku

Marsz równości w Gdańsku Marsz równości w Gdańsku fot: pixabay

W najbliższą sobotę, ulice Gdańska zostaną opanowane przez uczestników IX Trójmiejskiego Marszu Równości. Wydarzenie to przyciągnie również grupy przeciwników, planujących zorganizować kontrmanifestacje. Oczekiwane są znaczne utrudnienia w ruchu miejskim.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy odbędzie się IX Trójmiejski Marsz Równości w Gdańsku?
  • Gdzie planowane są kontrmanifestacje podczas Marszu Równości?
  • Jakie utrudnienia mogą wystąpić w ruchu miejskim podczas Marszu Równości?
  • Które ulice zostaną włączone do trasy Marszu Równości?
  • Gdzie można znaleźć aktualne informacje o ruchu miejskim podczas Marszu Równości?

Plan trasy i godziny marszu

Trasa Marszu Równości rozpocznie się o godzinie 16:00 przy Urzędzie Marszałkowskim na ulicy Okopowej. Uczestnicy przejdą przez kluczowe punkty Śródmieścia, w tym Wały Jagiellońskie oraz ulicę Malarzy, zakończając przemarsz o godzinie 18:00.

Kontrmanifestacje i ich lokalizacje

Podczas marszu równości odbędą się również dwa stacjonarne zgromadzenia publiczne zorganizowane przez przeciwników. Pierwsza kontrmanifestacja zaplanowana jest przed budynkiem Nowego Ratusza, a druga przed hotelem Scandic, obie na ulicy Wały Jagiellońskie.

Informacje o utrudnieniach

Jak poinformowała Chełmińska, mieszkańcy i odwiedzający mogą spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu drogowym oraz w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Aktualne informacje o zmianach będą dostępne na stronie internetowej ZTM oraz na elektronicznych tablicach na przystankach.

Mieszkańcy Gdańska powinni przygotować się na ewentualne trudności komunikacyjne i zmienić swoje plany podróży w związku z zaplanowanymi wydarzeniami. Spodziewane są również intensywne działania służb porządkowych, aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek podczas marszu oraz kontrmanifestacji.

źródło: Portal Samorządowy

Cookies policy
Skontaktuj się