wtorek, 09 lipiec 2024 18:45

Kontrowersyjny duchowny-charyzmatyk w Gdańsku

duchowny-charyzmatyk w Gdańsku duchowny-charyzmatyk w Gdańsku Fot: pixabay

Trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne w Gdańsku, które odbędą się 12-14 lipca, poprowadzi ks. John Bashobora. To duchowny-charyzmatyk, który przyciąga tłumy, ale budzi także kontrowersje, m.in. relacjami z rzekomych wskrzeszeń, do których miał się przyczynić.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy odbędą się rekolekcje prowadzone przez ks. Johna Bashoborę w Gdańsku?
  • Jakie kontrowersje budzi ks. John Bashobora?
  • Jaki jest koszt udziału w rekolekcjach w Hali Olivia?
  • Kto jest organizatorem wydarzenia?
  • Jakie zasady dress code'u obowiązują uczestników rekolekcji?

Ojciec John Bashobora w Gdańsku. Kiedy rekolekcje?

Rekolekcje pod hasłem "Wake Up Gdańsk" poprowadzi o. John Baptist Bashobora, katolicki ksiądz z diecezji Mbarara w Ugandzie. Znany na całym świecie rekolekcjonista i charyzmatyk, doktor teologii duchowości i psychologii, przyciąga wiernych swoimi niezwykłymi opowieściami oraz modlitwami o uzdrowienie. W programie przewidziane są m.in.: konferencje, uwielbienie, msza święta i adoracja z modlitwą o uzdrowienie.

Kontrowersyjna postać ks. Bashobory. Były wskrzeszenia?

Ksiądz John Bashobora budzi kontrowersje głównie z powodu relacji o rzekomych wskrzeszeniach. W książce Marka Kęskrawca "Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych" opisano przypadek, kiedy to w ugandyjskim sierocińcu ojciec Bashobora miał ożywić martwe dziecko. W wywiadzie, Bashobora wspomina: „Wziąłem je w objęcia i powtarzałem 'I love you'. I to dziecko ożyło. Wróciło i jest z nami.” Abp Józef Życiński w "Tygodniku Powszechnym" ironicznie komentował: "Gdyby objąć Chrystusa rankingiem Bashobory, Zbawiciel wypadłby raczej kiepsko, bo wśród osób wskrzeszonych przez Niego na pewno nie znalazło się aż 26 zmarłych przypisywanych gościowi z Ugandy."

Zasady uczestnictwa w rekolekcjach

Koszt biletów na spotkanie w Hali Olivia wynosi 120 zł. Organizatorzy – Archidiecezja Gdańska, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brygidy oraz Dom Zakonny Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku – w regulaminie wydarzenia podkreślają obowiązujący dress code, który dotyczy głównie kobiet. Zakazane są krótkie spódniczki czy zbyt głębokie dekolty, aby uniknąć "niepożądanych reakcji".

źródło: trojmiasto.pl

Cookies policy
Skontaktuj się