sobota, 22 czerwiec 2024 16:40

Fałszywi pracownicy wodociągów okradają seniorki w Gdańśku

Fałszywi pracownicy wodociągów okradają seniorki Fałszywi pracownicy wodociągów okradają seniorki Zdjęcie redakcyjne

W ciągu ostatnich dni w Gdańsku doszło do serii kradzieży, gdzie sprawcy podszywają się pod pracowników wodociągów. Dwie starsze kobiety padły ofiarą oszustów, tracąc oszczędności i cenne przedmioty.

Czego się dowiesz:

  • Jakie metody stosują oszuści podający się za pracowników wodociągów?
  • Jakie są dwa ostatnie przypadki kradzieży w Gdańsku związane z fałszywymi pracownikami wodociągów?
  • Jakie działania podejmuje policja w związku z oszustwami w Gdańsku?
  • Jakie są zalecenia policji dla mieszkańców w celu uniknięcia podobnych kradzieży?

Jak działają oszuści?

Fałszywi pracownicy wodociągów wykorzystują pretekst awarii, by wejść do mieszkań seniorów. W Brzeźnie mężczyzna podający się za pracownika wodociągów skłamał 85-letniej mieszkance o trwającej awarii, po czym podczas krótkiej wizyty zniknęły jej oszczędności. Podobnie na Przymorzu, dwie osoby przekonały 87-latkę o konieczności wstępu do mieszkania, by "naprawić" awarię, a następnie ukradły jej biżuterię.

Reakcja policji i ostrzeżenia

Policja w Gdańsku intensywnie pracuje nad odnalezieniem sprawców. Zabezpieczono ślady i zgromadzono dokumentację. W komunikacie policyjnym czytamy: "Uważaj, to mogą być złodzieje, którzy podszywają się pod pracowników wodociągów, dostawców energii, pracowników administracji czy opieki społecznej. Porozmawiaj ze swoimi bliskimi, którzy mogą być w grupie osób narażonych na tego typu przestępstwa".

Policja apeluje do mieszkańców, aby byli bardziej ostrożni i nie wpuszczali nieznajomych do swoich mieszkań bez weryfikacji ich tożsamości. Obywatele mogą zgłaszać podejrzane sytuacje pod numer alarmowy, co może pomóc w szybszym zatrzymaniu przestępców.

źródło: tvn24.pl

Cookies policy
Skontaktuj się