piątek, 12 kwiecień 2024 05:47

Pożar na budowie w Gdańsku - wszystkie osoby bezpieczne

Pożar na budowie w Gdańsku Pożar na budowie w Gdańsku fot: pixabay

Wczoraj 11 kwietnia po południu w Gdańsku wybuchł pożar na budowie czteropiętrowego bloku mieszkalnego. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Niepołomickiej, gdzie gęste kłęby dymu zwróciły uwagę przechodniów i zaniepokoiły lokalną społeczność. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji pracowników, wszyscy opuścili budynek bez szwanku.

 

Ewakuacja pracowników i reakcja służb ratunkowych

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, pożar rozpoczął się od zapalenia elewacji, dachu oraz rusztowań otaczających budynek. Mocno wiejący wiatr dodatkowo sprzyjał rozprzestrzenianiu się ognia, co znacznie utrudniało działania strażaków. W akcji gaśniczej brało udział 12 zastępów straży pożarnej, które zmagają się z żywiołem.

Lokalizacja i dogaszanie pożaru

Po intensywnych działaniach, które trwały ponad godzinę, udało się zlokalizować główne źródło pożaru. Następnie strażacy przystąpili do dogaszania jeszcze tlejących elementów konstrukcji. Na miejscu nie zanotowano żadnych ofiar ani poważniejszych obrażeń wśród ewakuowanych pracowników, co świadczy o skuteczności przeprowadzonej ewakuacji.

Rrefleksja nad bezpieczeństwem na budowach

To zdarzenie stanowi poważne przypomnienie o znaczeniu środków bezpieczeństwa na budowach. Niezmiernie ważne jest, aby każdy projekt budowlany był wyposażony w odpowiednie procedury ewakuacyjne i sprzęt przeciwpożarowy. Dzięki profesjonalnej reakcji pracowników i strażaków udało się uniknąć tragedii, jednak konieczne jest ciągłe doskonalenie systemów bezpieczeństwa, aby w przyszłości zapobiegać podobnym zdarzeniom.

źródło: tvn24.pl

Cookies policy
Skontaktuj się