środa, 27 marzec 2024 07:24

Nowy oddział szpitalny w Gdańsku

Oddział obserwacyjno-zakaźny w Gdańsku Oddział obserwacyjno-zakaźny w Gdańsku fot: pixabay

Gdańsk, 26 marca 2024 roku - Otwarcie Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego dla Dzieci w Szpitalu św. Wojciecha to krok ku zapewnieniu kompleksowej opieki medycznej dla najmłodszych pacjentów. Decyzja o utworzeniu tego nowego oddziału wynika z potrzeby zapewnienia wysokiej jakości i specjalistycznej opieki w sytuacjach kryzysowych. Nowe miejsce leczenia staje się świetnym wsparciem dla rodzin zmagających się z chorobami zakaźnymi, zapewniając nie tylko miejsce do leczenia, ale także dostęp do diagnostyki oraz intensywnej opieki medycznej.

Specjalistyczna opieka w sercu miasta

Nowy oddział, mieszczący się na parterze Szpitala św. Wojciecha, zajmuje obszar po byłych blokach operacyjnych i kardiologii inwazyjnej. Dzięki swojemu położeniu staje się łatwo dostępnym miejscem dla pacjentów z Gdańska oraz okolicznych miejscowości. Ważnym aspektem nowego miejsca leczenia jest jego zaplecze diagnostyczne oraz dostęp do intensywnej opieki medycznej, co stanowi istotny krok w zapewnieniu kompleksowej opieki nad chorymi dziećmi.

Inwestycja w zdrowie i dobro pacjentów

Inwestycja w nowy oddział dla dzieci i młodzieży to wyraz troski o zdrowie i dobro najmłodszych mieszkańców Gdańska oraz okolic. Kosztowna inwestycja, wynosząca ponad 16 mln złotych, pokazuje zaangażowanie w rozwój infrastruktury medycznej oraz dążenie do zapewnienia jak najlepszych warunków leczenia. Dzięki temu rodzice i opiekunowie mogą mieć pewność, że ich dzieci otrzymają kompleksową i wysokiej jakości opiekę w czasie choroby.


Otwarcie nowego Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego dla Dzieci w Szpitalu św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie to znaczący krok w zapewnieniu specjalistycznej opieki medycznej dla najmłodszych pacjentów. Dzięki nowemu miejscu leczenia dzieci i młodzież chorych na różnego rodzaju choroby zakaźne będą mogły otrzymać kompleksową opiekę, w tym nie tylko leczenie, ale także diagnostykę oraz intensywną opiekę medyczną. Inwestycja ta stanowi wyraz troski o zdrowie i dobro dzieci oraz ich rodzin, potwierdzając zaangażowanie w rozwój infrastruktury medycznej na terenie Gdańska i okolic.

źródło: gdansk.pl

Ostatnio zmieniany czwartek, 28 marzec 2024 16:17
Cookies policy
Skontaktuj się