środa, 27 marzec 2024 07:36

Nowe 2000 Drzew dzięki Fundacji One More Tree w Gdańsku

Akcja zieleń w Gdańsku Akcja zieleń w Gdańsku fot: pixabay

Gdańskie Górki Zachodnie zyskały nowy, zielony akcent dzięki akcji Fundacji „One More Tree” we współpracy z mieszkańcami i Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni (GZDiZ). W ramach inicjatywy ponad 2000 dębów trafiło do lasu komunalnego przy ul. Stogi, wzbogacając przestrzeń miejską o naturalne bogactwo.

 

21 marca, symbolicznie zbiegając z astronomicznym początkiem wiosny, Gdańsk rozpoczął intensywne nasadzenia drzew. Prezydent miasta, Aleksandra Dulkiewicz, wraz z mieszkańcami, zainaugurowali działania na rzecz Zielonego Budżetu Obywatelskiego, sadząc drzewa przy ul. Pomorskiej. W atmosferze współpracy i zaangażowania społecznego rozpoczęto proces zielonej rewitalizacji miasta.

Budowanie społeczności i edukacja poprzez zieleń

Kolejne akcje nasadzeń odbyły się z myślą nie tylko o środowisku, ale również o społeczności lokalnej. W sobotę, przy zbiorniku Retencyjnym „Platynowa”, powstał miejski mikrolas, a na Łące Maternusa dodano kolejne drzewa. Jednocześnie, poniedziałkowa akcja w Górkach Zachodnich nie tylko wzbogaciła krajobraz miasta, ale także integrowała społeczność lokalną i wspierała edukację ekologiczną.

Wspólnymi siłami ku zieleńszemu jutru

Nowe drzewa w Gdańsku to nie tylko krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców, ale także wyraz troski o przyszłość środowiska naturalnego. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, władz miasta i organizacji pozarządowych, Gdańsk staje się coraz bardziej zielonym i przyjaznym miejscem do życia, czego efekty widać w postaci rosnącej liczby nasadzeń drzew i inicjatyw proekologicznych.

źródło: gdansk.pl

Ostatnio zmieniany czwartek, 28 marzec 2024 16:19
Cookies policy
Skontaktuj się