czwartek, 16 maj 2024 13:25

Nielegalna jazda zakończona pościgiem w Gdańsku

"Pościg za nastolatkiem w Gdańsku "Pościg za nastolatkiem w Gdańsku fot: pixabay

Nastolatek z Gdańska, 16 maja korzystając z konta należącego do pełnoletniej osoby, wynajął samochód na minuty i zdecydował się na niebezpieczną jazdę ulicami miasta. Pomimo interwencji policji, młody kierowca nie zatrzymał się, co skończyło się poważnymi konsekwencjami. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Czego się dowiesz:

  • Jakie zdarzenie miało miejsce na ulicach Gdańska z udziałem nastolatka?
  • Kto interweniował podczas pościgu za nastolatkiem w Gdańsku?
  • Jakie konsekwencje prawne czekają nastolatka po nielegalnym rajdzie ulicami Gdańska?
  • Jakie były bezpośrednie skutki ucieczki nastolatka przed policją?

Niebezpieczna jazda po ulicach Gdańska

W poniedziałek, policja w Gdańsku otrzymała zgłoszenie o renault Arkana, które poruszało się ul. Elbląską. Samochód wzbudził podejrzenia, ponieważ kierowca, nie mający uprawnień, wynajął pojazd na dane osoby trzeciej. Śledztwo rozpoczęło się natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, a patrole policji natychmiast podjęły działania, aby zatrzymać pojazd.

"Ulica Elbląska porusza się samochód na minuty marki Renault Arkana, którego kierujący nie ma uprawnień i wynajął to auto na dane innej osoby" - Zgłoszenie otrzymane przez policję w Gdańsku.

Pościg i wypadek

Kiedy funkcjonariusze zauważyli samochód, kierujący zaczął gwałtownie przyspieszać, ignorując polecenia do zatrzymania. Nastolatek podczas ucieczki spowodował kolizję z dwoma innymi pojazdami oraz radiowozem. Ostatecznie, tracąc kontrolę nad pojazdem, wjechał w słupki na ul. Nowe Podwale Grodzkie. Zarówno on, jak i pasażer, próbowali uciec pieszo, ale zostali szybko zatrzymani przez policjanta będącego w pobliżu na spacerze.

Interwencja poza służbą

Zdarzenie przybrało nieoczekiwany obrót, gdy w pobliżu akcji pojawił się policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, który akurat był po służbie i spacerował w okolicy. Jego szybka reakcja i doświadczenie pozwoliły na natychmiastowe działanie. Policjant, wraz z innym, będącym na służbie funkcjonariuszem, wspólnie zdołali zatrzymać młodych ludzi, kończąc ich niebezpieczną ucieczkę.

Odpowiedzialność przed sądem

Po zatrzymaniu, 15-letni mieszkaniec Gdańska został przesłuchany jako nieletni sprawca czynu karalnego. Jak informuje kom. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, całe zdarzenie zostało szczegółowo udokumentowane, a sprawą zajmie się teraz sąd dla nieletnich. Nastolatek będzie musiał odpowiedzieć za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, które mogło skończyć się tragicznie dla wielu osób.

"Kierujący tym autem zmieniał pasy ruchu z jednego na drugi, jadąc tzw. slalomem bez sygnalizowania manewrów" - kom. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

"15-letni gdańszczanin, który siedział za kierownicą renault, wynajął pojazd na minuty na dane innej osoby" - kom. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Rajd nastolatka po ulicach Gdańska stanowi przestrogę dla innych młodych ludzi o konsekwencjach nieprzemyślanych decyzji i nielegalnych działań. To przykład pokazujący, że ryzykowne zachowania na drodze nie tylko narażają na niebezpieczeństwo życie i zdrowie uczestników ruchu, ale również prowadzą do poważnych konsekwencji prawnych.

źródło: interia.pl

Cookies policy
Skontaktuj się