poniedziałek, 01 lipiec 2024 16:37

Gwałtowne burze w Gdańsku

Gwałtowne burze w Gdańsku Gwałtowne burze w Gdańsku Fot: pixabay

W związku z nadchodzącymi gwałtownymi burzami i silnym wiatrem, w Gdańsku podjęto decyzję o zamknięciu cmentarzy komunalnych, Parku Oliwskiego oraz ogrodu zoologicznego. Alert RCB, wydany w niedzielę, przewiduje burze z porywami wiatru osiągającymi nawet 130 km/h.

Czego się dowiesz:

  • Jakie tereny zostały zamknięte w Gdańsku z powodu burz?
  • Jakie prognozy meteorologiczne skłoniły władze do podjęcia decyzji o zamknięciu terenów?
  • Kto zaapelował o niewchodzenie na tereny parków i zalesione?
  • Jakie warunki pogodowe są prognozowane na Pomorzu?
  • Jakie są środki bezpieczeństwa podjęte w Gdańsku w związku z alertem RCB?

Prognozy i ostrzeżenia meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia trzeciego stopnia przed burzami dla województwa pomorskiego. Prognozy przewidują występowanie burz z ulewnymi opadami deszczu do 50 mm oraz silnymi porywami wiatru, lokalnie nawet do 130 km/h. Możliwe jest również wystąpienie gradu i trąb powietrznych. Alert obowiązuje od godz. 14 w niedzielę do godz. 3 nad ranem w poniedziałek, z prawdopodobieństwem wystąpienia burz wynoszącym 90 procent.

Środki bezpieczeństwa

Ze względów bezpieczeństwa, w niedzielę od godz. 16.00 do godzin porannych w poniedziałek zamknięto gdańskie cmentarze komunalne, Park Oliwski oraz Gdański Ogród Zoologiczny. Patryk Rosiński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni zaapelował o niewchodzenie na tereny innych parków i terenów zalesionych oraz o zachowanie ostrożności.

Zakaz wstępu do parków i terenów zalesionych

Władze miasta proszą mieszkańców i turystów o unikanie parków i terenów zalesionych podczas trwania alertu. Wszystkie działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i minimalizację ryzyka związanego z ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Decyzje o zamknięciu terenów rekreacyjnych w Gdańsku zostały podjęte w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Władze apelują o zachowanie ostrożności i śledzenie dalszych komunikatów pogodowych.

źródło:tvn24.pl

Cookies policy
Skontaktuj się