piątek, 26 kwiecień 2024 17:32

Policyjne pościgi ulicami Gdańska

Piraci drogowi w Gdańsku Piraci drogowi w Gdańsku fot: pixabay

W ciągu jednej nocy, gdańska policja miała pełne ręce roboty, zatrzymując kilku kierowców naruszających prawo drogowe. Wśród nich byli kierujący pod wpływem alkoholu i narkotyków, z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów.

Czego się dowiesz:

  • Jakie przestępstwa drogowe zostały stwierdzone w Gdańsku podczas jednej nocy?
  • Co znaleziono przy zatrzymanym 27-latku na ulicy Smęgorzyńskiej?
  • Jakie konsekwencje spotkały 37-latka z Ukrainy zatrzymanego na ulicy Kołobrzeskiej?
  • Co wydarzyło się na Trakcie św. Wojciecha po północy?

Zatrzymanie na ulicy Smęgorzyńskiej

Przed świtem na ulicy Smęgorzyńskiej funkcjonariusze zatrzymali 27-latka, który mimo sądowego zakazu prowadził bmw będąc pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli, z kieszeni kierowcy wypadł woreczek z białym proszkiem, a w samochodzie znaleziono kolejne narkotyki. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania i następnie umieszczony w areszcie.

Interwencja na ulicy Kołobrzeskiej

Podczas wieczornej kontroli na ulicy Kołobrzeskiej, policjanci zatrzymali 37-latka z Ukrainy. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków, prowadził mazdę z sądowym zakazem. W samochodzie znaleziono susz roślinny i biały proszek. Za liczne wykroczenia kierowca został ukarany mandatami na łączną kwotę 3900 złotych oraz 19 punktami karnymi.

Pościg na Trakcie św. Wojciecha

Po północy, na Trakcie św. Wojciecha doszło do pościgu za 28-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna, bez prawa jazdy i poszukiwany sądownie, próbował uciec policji, co skończyło się jego zatrzymaniem i przewiezieniem do szpitala na badania.

Interwencje te pokazują nieustanną czujność gdańskich funkcjonariuszy w walce z naruszeniami prawa drogowego. Każde z tych zdarzeń podkreśla powagę konsekwencji, jakie niesie za sobą ignorowanie obowiązujących przepisów i zakazów.

źródło: Nasze Miasto

Cookies policy
Skontaktuj się