wtorek, 02 kwiecień 2024 04:40

Muzeum Gdańska świętuje 54 Lata

Rocznica muzeum gdańskiego Rocznica muzeum gdańskiego fot: pixabay

Muzeum Gdańska, instytucja ściśle związana z bogatą historią tego miasta, obchodzi swoje 54-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowano wyjątkową atrakcję dla miłośników kultury i historii - replikę XVIII-wiecznej trąbki, która przeniesie nas w świat dźwięków dawnej Gdańskiej muzyki.

 

Rocznica 54-lecia muzeum Gdańska

Uroczystość uczczą liczni goście, w tym przedstawiciele instytucji kulturalnych oraz media. Na czele prezentacji stanie dr Paweł Hulisz, inicjator akcji i współpracownik muzeum. To on będzie opowiadał o znaczeniu trąbki w historii Gdańska oraz szczegółach związanych z jej rekonstrukcją. Towarzyszyć mu będą eksperci z Wielkiej Brytanii, którzy wnoszą swoją wiedzę na temat instrumentów historycznych.

Replika i oryginał trąbki

Inauguracyjną prezentację repliki trąbki z XVIII wieku przeprowadzi dr. Paweł Hulisz z Tubicinatores Gedanenses. Zarówno oryginał trąbki, jak i jego replikę będzie można podziwiać w Wielkiej Sali Wety Muzeum Gdańska od 3 do 29 kwietnia 2024 roku. Dla zwiedzających dostępna będzie również możliwość bliższego zapoznania się z historią instrumentu oraz jego znaczeniem w kulturze Gdańska.

Oryginalna trąbka, będąca częścią zbiorów Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, oraz jej gdańska replika stanowić będą cenne elementy wzbogacające ofertę kulturalną Muzeum Gdańska. Wstęp na wystawę będzie możliwy za niewielką opłatą, dającą dostęp nie tylko do tej unikatowej atrakcji, ale także do innych zabytkowych wnętrz Ratusza Głównego Miasta.

Cookies policy
Skontaktuj się